Aicinām pieteikties RISEBA arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolai "FestivaL'and 3.0"

No 2020. gada 30. jūlija līdz 7. augustam Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) jau trešo gadu rīkos arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu "FestivaL'and 3.0" Valmierā. VVTF šogad no 7. līdz 9. augustam notiks jau piekto reizi, un attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai un paplašinot teātra radīšanas un skatīšanās pieredzi. Šajā gadā saistībā ar globālo pandēmiju un pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai gan VVTF, gan vasaras skola ir atšķirīgā situācijā un domā par to, kā reaģēt uz noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, vienlaicīgi saskatot to kā iespēju jaunai formai, praktiskiem uzdevumiem un intelektuāliem izaicinājumiem.

Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamības pieredzi, veido iedzīvotājiem drošu pilsētvidi, kā arī īstermiņā var reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām ar ātriem testa risinājumiem, bet ilgtermiņā var kalpot kā rīks pilsētvides plānošanā. Arhitektu, dizaineru un plānotāju uzdevums ir reflektēt par saskarsmes un kopābūšanas iespējām, uzturēšanos pilsētvidē, pulcēšanos un satikšanos kultūras pasākumu norises laikā jaunajos pandēmijas apstākļos.

Šī gada teātra festivāls būs veltīts tēmai saskarsme un to ar iespējamajiem dizaina līdzekļiem risinās arī vasaras skola, meklējot atbildi uz jautājumu par jauno socializēšanās struktūru fizisko veidolu – kā veidot pilsētvidi drošai kopābūšanai un pasākumu norisei? Vasaras skolas darba uzdevums, izstrādājot socializēšanās struktūras fiziskos prototipus, ir radīt vidi vizuālam un audiālam piedzīvojumam, iespēju cilvēkiem būt kopā drošā veidā, satikties no drošas distances, iegūt informāciju par teātra festivālu, piedzīvot īslaicīgas, bet paliekošas pārmaiņas pilsētas publiskajā telpā.

Vasaras skolas mentori šajā gadā – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs. Īpašie vieslektori – arhitekte, Igaunijas Mākslas akadēmijas doktorante un pētniece Sille Pihlak (Igaunija) un pilsētvides, ainavu un produktu dizainers, vizionārs Aigars Lauzis. Programmas vadītāja un kuratore – arhitekte Dina Suhanova.

Vasaras skolā aicināti pieteikties arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas un citu radošo jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studenti. Vasaras skolā aicināti piedalīties arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki un profesionālo vidusskolu audzēkņi. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi.

Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, jāiesniedz motivācijas vēstule un sava pēdējā radošā projekta fotogrāfija. Pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 20. jūlijam. Dalībnieku vietu skaits ierobežots! Dalības maksa: EUR 270. Dalības maksā iekļautas naktsmītnes, pusdienas un vakariņas, programmā ietvertie pasākumi un aktivitātes, meistarklases un visi nepieciešamie darba materiāli. Ja nav nepieciešamas naktsmītnes, kā arī RISEBA studentiem – iespējama atlaide dalības maksai. Uzmanību! Vasaras skolas norises formāts tiks precizēts atbilstoši valstī noteiktajiem pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai. Galīgie lēmumi par tās norisi tiks pieņemti iespējami laicīgi pirms vasaras skolas sākuma, informējot par to dalībniekus.

Vasaras skolas noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu (3 ECTS) saņemšanu.

Vasaras skola tiek organizēta sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu – http://www.valmierasfestivals.lv/
Vasaras skolu rīko un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Drāmas teātris, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Vasaras skolas veids: dienas (Valmieras iedzīvotājiem) vai diennakts (tiem, kam nepieciešamas nakstmītnes Valmierā)
Dalībnieku skaits: ~ 10
Norise: telpās un ārpus telpām

Plašāka informācija (angļu valodā) par vasaras skolu mājas lapā: http://www.festivaland.org/
Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/

Kontakti jautājumiem: [email protected]