Salas Workshop Camera

2022. gada pēdējā vasaras nedēļas nogalē mūsu skolēni piedalījās ISLAND DARBNĪCA Baltijas salā Rīgenā. Eksperimentu par vēsturiskām siltināšanas metodēm organizēja Studio Susanne Brorson & RISEBA FAD, un to iedvesmoja tradicionālā "ziemas ietīšana" no tādiem materiāliem kā bērza miza, jūraszāles vai paparde un cita zaļā vasaras veģetācija.

Lasīt vairāk

2022/2023 VASARAS UZŅEMŠANA

Piesakies mācībam Akadēmiskā bakalaura studiju programma “Arhitektūra” jau tagad!​​​​​​​

Akadēmiskā bakalaura studiju programma “Arhitektūra” izveidota 2011. gadā kā starptautiski orientēta un mūsdienīga programma angļu valodā. Tās reģionālā specifika un konkurētspēja saistāma ar atzītu vietēja un starptautiska mēroga arhitektūras un ar to saistīto jomu profesionāļu piesaisti, kas kopā ar studentiem veido fakultātes multikulturālo vidi. 

Kā vienīgā privātā arhitektūras skola Baltijas reģionā, tā tiecas sekot jaunākajām globālajām tendencēm un apvienot labākos arhitektūras izglītības standartus un mācību pieredzi, lai sagatavotu studentus darbam starptautiskā mērogā.

Lasīt vairāk

2022.g. izlaidums Camera

2022.g. Izlaiduma bildes ir klāt un tās ir pieejamas katram šī gada absolventam!

Šī gada 17. un 18. jūnijā norisinājās RISEBA izlaidumi, kuros svinīgajās cermonijās savus diplomus un papildu apbalvojumu saņēma mūsu bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi.Šī gada lielais notikumus noritēja svinīgā atmosfērā, šogad pasākums tika organizēts bez pulcēšanās ierobežojumiem. 

Lasīt vairāk

Riigikogu ēkas simtgades darbnīca Camera

Apsveicam mūsu absolventu Ališeru Sadjukovu kā uzvarējušo arhitektūras darbnīcas dalībnieku pirms Igaunijas parlamenta Riigikogu ēkas 100. gadadienas! Jaunie arhitekti un arhitektūras studenti no Igaunijas, Latvijas un Ukrainas izstrādāja Toompea pils kompleksa nākotni. "Pique Hermana" tika atzīts par labāko darbu.​​​​​​

Lasīt vairāk

Rīgas Peldošais Tilts VOL.1 Camera

Rīgas Peldošais Tilts

“I did not know that there was a gulf of Riga / Riga was always hard to place /- a place to build a new town. " John Hejduk.

No 17. līdz 20. maijam Berlīnes peldošajā universitātē, Vācijā, norisinājās DesignBuild darbnīca ‘Rīgas peldošais tilts’ (1. daļa), kurā piedalījās 30 studenti no Rīgas Universitātes RISEBA, RTU Rīga un Hochschule Wismar.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE: Celia Figueiredo Camera

Turpinot mūsu Slice of Architecture atvērto lekciju ciklu, šo ceturtdien, 26. maijā 12:00, Celia Figueiredo - grafiskā dizainere & lektore no Evora universitātes.

Lekcija notiks klātienē, FAD studijā, bet ir iespējams pieslēgties attālināti, caur zoom linku!

 

Lasīt vairāk

PAGE BREAK starptautiskais Dzejas Festivāls Camera

Pirmā Starptautiskā dzejas festivāla "PAGE BREAK" noslēgumā 15.maijā plkst.19 Jelgavas pils zālē notiks dzejoncerts. Kopā ar laikmetīgās džeza mūzikas kvartetu uzstāsies visi festivāla dalībnieki - starptautiski ievērojami dzejnieki no 10 pasaules valstīm.                                                                          PAGE BREAK festivāls iezīmē RISEBA un Jelgavas pilsētas plašo sadarbību. Mūsu 3.kursa Arhitektūras dizaina studenti pēta kultūras objektus Jelgavā, savukārt ainavu arhitekturas kursa ietvaros studenti 2022.gada pavasarī strādāja vēsturiskajā Jelgavas pilī. Studentu darbi tiks izstādīti Jelgavā semestra beigās. PAGE BREAK Festivāla līdzdirektore Efe Dujana, starptautiski atzīts dzejnieks, kā arī mūsu fakultātes pasniedzējs un pētniecības nodaļas vadītājs

 

Lasīt vairāk

iznācis RISEBA akadēmiskā žurnāla ADMarts otrais sējums Camera

Martā iznācis otrais akadēmiskā žurnāla ADAMarts izdevums, kurā apkopoti 2020./2021. gadā akadēmisko mācībspēku, absolventu un nozares profesionāļu tapušie zinātniskie raksti.                Augstskolas RISEBA akadēmiskais žurnāls ADAMarts (Arhitektūra / Dizains / Audiovizuālā Mediju māksla) apvieno Mediju un komunikāciju un Arhitektūras un dizaina fakultātēs tapušos zinātniskos un akadēmiskos pētījumus. ADAMarts ir žurnāls ar starptautisku redkolēģiju un veltīts arhitektūras un mediju mākslai Baltijas jūras reģionā.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE: VELUX Camera

Tāpat kā šī gada vēlais pavasaris, arī mūsu atvērto lekciju cikls ir nedaudz aizkavējies. Tomēr nekad nav par vēlu atsākt! Šo piektdien sagaidīsim VELUX komandu, lai parunāt par dienasgaismas dizainu. Pēc ilga tiešsaistes mācīšanās laika studenti ir laipni aicināti ierasties FAD studijā. Ikviens, kuram lekcija interesē, bet nevar būt studijā - seko saitei zemāk esošajā aprakstā!

Lasīt vairāk

Arhitektu Balle RTU AF ielūgums

Passing on a message from our colleagues at RTU AF students council - an invitation to Architect's Party! April 22nd, from 21:00 till 6:00 at "Tu Jau Zini Kur", Tallinas street 10-K3, Rīga. Come to meet other architecture students, architects and other culture's enthusiasts.

And dont forget, the dresscode for the event is Bond Casual! Find more info here : https://fb.me/e/37IZHvOzx

Lasīt vairāk

Džons Hejduks: Projekts Rīga Camera

RISEBA FAD un nodibinājums ARHITEKSTI ir pagodināti izziņot izdevumu Džons Hejduks: Projekts Rīga. Šis jaunais un paplašinātais 1989. gadā izdotās publikācijas 3 grāmatu sējums iezīmē 35 gadu jubileju kopš 1987. gadā notikušās Objekta/Subjekta instalācijas un aizsāk tās debijas performanci Rīgā.


 

Lasīt vairāk