2018./2019. studiju gada sākums RISEBA FAD

2018./2019. studiju gads šogad sāksies 3. septembrī. Dažiem studentiem tas būs tikai pirmais studiju gads augstskolā, taču visiem tas noteikti būs aizraujošs dzīves posms, kas nesīs atkal jaunas zināšanas un pieredzi. Akadēmiskās bakalaura studiju programmas "Arhitektūra" studentus gaidām fakultātē (Rīgā, Arhitektūras un Mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, 3. stāvā) 3. septembrī plkst. 11.00. Kā ierasts, studiju gada sākumā pirmkursniekiem ir paredzēta iepazīšanās ar augstskolu, tās kultūru, tradīcijām, fakultātes vadību un administrāciju, savu izvēlēto specialitāti, programmu, kā arī citu nozaru studentiem.

Ievadnedēļas programma 1. kursa arhitektūras studentiem.

Lasīt vairāk

Iestājeksāmens zīmēšanā un kompozīcijā

Specializētā iestājpārbaudījuma zīmēšanā un kompozīcijā nolikums angļu valodā pieejams šeit.

Iestājpārbaudījuma datumi 2018. gadā – 11., 12. jūlijs, 16. augusts plkst. 10.00, Durbes iela 4, RISEBA Mākslas studijā.

Specializēto eksāmenu veido divas daļas: ģeometrisku formu grupas zīmējums un brīvais uzdevums – telpiska kompozīcija (makets). Katras daļas ilgums – 2 stundas.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE: arhitekts (Ph.D. in Architecture) Andrés Ros Campos atklātā lekcija / Apr 19, 17.00

Ceturtdien, 19. aprīlī, plkst. 17:00, RISEBA FAD notiks spāņu arhitekta Andrés Ros Campos atklātā vieslekcija – ANALOGIES IN ARCHITECTURE.

Andrés Ros Campos ieguvis arhitekta izglītību Valensijas (Spānija) Politehniskajā universitātē. 2016. gadā viņš saņēma doktora grādu ar pētījumu "Carlo Scarpa: The abstraction as an argument of the sublime”. Andrés strādājis pie projektiem, kas saistīti ar arhitektūras mantojumu, kā arī jaunbūvēm kopā ar arhitektiem Carlos Campos González, Gonzalo Almazán & Javier Soriano un José María Tomás. Kopš 2002. gada Andrés ir arhitektūras projektēšanas, arhitektūras teorijas un grafikas pasniedzējs CEU UCH Universitātē Valensijā. Paralēli tam Andrés ir arī CEU UCH Tehniskās skolas starptautisko sakaru koordinators.

Lekcija notiks angļu valodā. Aicināti visi interesenti. 
Vieta: RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6, Durbes iela 4, 3. stāvs, 303. telpa, projektēšanas studija.

Lasīt vairāk

Arhitekta Francisko Martinesa publiskā lekcija "UNDER CONSTRUCTION" / 8. martā, 16.00 Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā

Ceturtdien, 8. martā, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā notiks spāņu arhitekta Francisko Martinesa publiskā lekcija "UNDER CONSTRUCTION" / "BŪVNIECĪBAS PROCESĀ". Uzstāšanās tiek organizēta kā viens no Augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas studentu projektu izstādes "PROJEKTI ZINĀŠANU TERITORIJĀM" pavadošajiem pasākumiem.

Lekcija būs stāsts par arhitektūras tapšanu un projektu attīstību dažādajos posmos no idejas līdz būvniecībai, un to, cik būtiski šajā procesā saglabāt arhitekta sākotnējo ieceri. Lekcija notiks angļu valodā.

FACEBOOK

Lasīt vairāk

FAD studente Juta Davidovska saņem BAUA balvu par labāko bakalaura darbu – "Visitor Centre for the Lost Valley of Daugava", vad. Dina Suhanova, Didzis Jaunzems Camera

2017. gada 3. novembrī Viļņā tika apbalvoti labākie jauno Baltijas valstu arhitektu projekti. Apbalvojums par labāko maģistra darbu tika piešķirts Marten Peterson (Igaunijas Mākslas akadēmija, Igaunija), bet balvu par labāko bakalaura darbu saņēma FAD 2017. gada Arhitektūras bakalaura programmas absolvente Juta Davidovska (Augstskola RISEBA, Latvija).

Apbalvošanas pasākumu jau 5. reizi rīkoja Baltijas Arhitektu apvienību asociācija (BAUA) ar mērķi izcelt labākos jaunos profesionāļus un absolventus, kas pārstāv arhitektūras skolas no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Balvai kopumā tika pieteikti 17 projekti no Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes (Lietuva), Kauņas Tehnoloģiju universitātes (Lietuva), Viļņas Mākslas akadēmijas (Lietuva), Augstskolas RISEBA (Latvija), Rīgas Tehniskās universitātes (Latvija), TTK Lietišķo zinātņu universitātes (Igaunija) un Igaunijas Mākslas akadēmijas (Igaunija).

Foto: Andra Marta Babre.

Lasīt vairāk

Vividly sadarbojoties ar RISEBA FAD piedāvā jaunu studiju kursu VR tehnoloģiju pielietošanai arhitektūras projektēšanā

Jaunums! Virtuālās realitātes risinājumu ieviesējs arhitektūras praksē kompānija Vividly paziņo par partnerību ar augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti – skolu, kas apvieno biznesa domāšanu, radošumu un tehnoloģijas. Sākot no oktobra sadarbībā ar Vividly, bakalaura studiju programmas Arhitektūra ietvaros tiek uzsākts eksperimentāls studiju kurss "Virtual Reality for future of architecture and your creative work".

Vividly Facebook lapa.

Lasīt vairāk

Pirmie pieci arhitektūras skolas gadi vienā grāmatā – FAD BOOK Camera

Marta sākumā klajā nāca RISEBA FAD pirmā apjomīgā publikācija “THE FAD BOOK. The First Five Years of FAD. 2011–2016”. Tā ir trīs valodās veidota skolas grāmata, kas aptver laika periodu no augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas dibināšanas arhitekta Oskara Redberga vadībā 2011. gadā līdz pirmajam tās absolventu izlaidumam, dodot arī īsu atskatu uz notikumiem 2015./2016. studiju gadā.

Izdevumā iekļauta Arhitektūras bakalaura programmas pirmo piecu gadu studentu projektu izlase. Grāmata dokumentē studiju procesu, tajā iesaistītos mācībspēkus un profesionāļus, atklāj projektēšanas studijās risināto semestra noslēguma darbu tematu un tipoloģiju daudzveidību, to aktualitāti urbānās telpas un sociālekonomiskajos procesos Latvijā un starptautiskā vidē.

Grāmatas sastādītāji un koncepcijas autori: Dina Suhanova, Igors Malovickis.

Lasīt vairāk