RISEBA FAD arhitektūras studentu projektu skates un 2016./2017. studiju gada noslēguma pasākumi Camera

Bakalaura programmas arhitektūra studentu projektu skates un studiju gada noslēguma pasākumi šogad organizēti trīs dienās no trešdienas, 24. maija līdz piektdienai, 26. maijam, noslēdzoties ar atklāto vieslekciju, ikgadējo apbalvošanas ceremoniju un studentu ballīti H2O 6 pagalmā.
Prezentācijas sāksies trešdien, 24. maijā plkst. 9.00 ar 3. kursa arhitektūras projektēšanas studijas vienoto projektu “Knowledge mile and mobility in Pārdaugava”. Ceturtdien, 25. maijā, 14.00, 2. kursa arhitektūras dizaina studija prezentēs priekšlikumus apmeklētāju centram Daugavas loku dabas parkā Latgalē. 26. maijā plkst. 10.00 1. kursa projektēšanas darbnīcas studenti atrādīs savus projektus privātmājai Maskavas forštatē, Līksnas ielā. Lasi tālāk, lai plašāk iepazītos ar studiju gada noslēguma programmu.

Laipni lūdzam pievienoties!
Atrašanās vieta: RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6, Durbes iela 4, 3. stāva dizaina studija.

Lasīt vairāk

PROCESS 17: RISEBA FAD un RTU AF arhitektūras studentu darbu izstāde LNMM

RISEBA FAD & RTU AF studentu darbu izstāde PROCESS 17 ir daļa no arhitektūras publicitātes pasākumiem Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 ietvaros un būs apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola telpā no 16.05. līdz 4.06.

Izstādes atklāšana otrdien, 16.05., plkst. 17.00.


Studiju process ir niansēts dialogs ar pasniedzējiem un saruna pašam ar sevi par jaunrades metodi, stilu un izziņas procesu ceļā uz profesionalitāti – šaubas, prieks, atradumi, atziņas. Bet visa pamatā nopietns darbs. Arhitektiem un arī arhitektūras studentiem ir dota iespēja radošā darba procesā dalīties ar saviem laikabiedriem. Skices, konceptuāli pieraksti, darba maketi, rasējumu fragmenti, aplēses, vīzijas – tā ir fascinējošā un trauslā radīšanas procesa vizuāli baudāma laboratorija – darbnīca, kurā ar šīs izstādes palīdzību ļauts ienākt arhitekta darba īstajam tiesnesim – arhitektūras lietotājam, sabiedrībai kopumā un katram tās loceklim.

Lasīt vairāk

SLICE of ARCHITECTURE lekciju sērija RISEBA starptautiskās konferences ietvaros: Apr 28, 14.00 Camera

Welcome to join the three lecture cycle (Slice of Architecture) starting at Riseba University / FAD on Apr 28, 14.00 – 16.00, room 303:

  • Architect and guest teacher Dirk Jan Postel (NL) with the lecture "Stepping up ambitions: our cradle-to-cradle design book"
  • 3rd-year Architecture design studio and tutor Ilze Paklone about their studio research on University Campuses
  • Architect and guest teacher Bart Melort (BE) with the topic "Sustainable business".

The lecture cycle is organized as the parallel session of the 10th Annual Scientific Baltic Business Management Conference of RISEBA University “Sustainable Organisations: Creating and Managing in Turbulent Business Environment” taking place at RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O 6.

Lasīt vairāk

8. aprīlī – atvērto durvju diena un meistardarbnīca topošajiem arhitektūras studentiem

Sestdien, 8. aprīlī, no plkst. 11.00 RISEBA Augstskolas atvērto durvju dienas ietvaros Arhitektūras un dizaina fakultātē notiks bezmaksas meistardarbnīca topošajiem arhitektūras studentiem, vidusskolēniem un potenciālajiem studēt gribētājiem fakultātē.

Meistarklases laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par arhitektūras studijām un iestāšanās prasībām fakultātē, gūt pieredzi un iemaņas strādājot arhitektu darbnīcā, veidot telpiskus modeļus, iepazīties ar augstskolas telpām, foto un kino montāžas un filmēšanas paviljoniem, maketēšanas un digitālajām laboratorijām, IT aprīkojumu.

Pieteikumus dalībai darbnīcā (līdz 6. aprīlim) sūtīt Arhitektūras programmas studiju administratorei Montai Lipšānei,
monta.lipsane@riseba.lv

Lasīt vairāk

Pirmie pieci arhitektūras skolas gadi vienā grāmatā – FAD BOOK Camera

Marta sākumā klajā nāca RISEBA FAD pirmā apjomīgā publikācija “THE FAD BOOK. The First Five Years of FAD. 2011–2016”. Tā ir trīs valodās veidota skolas grāmata, kas aptver laika periodu no augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas dibināšanas arhitekta Oskara Redberga vadībā 2011. gadā līdz pirmajam tās absolventu izlaidumam, dodot arī īsu atskatu uz notikumiem 2015./2016. studiju gadā.

Izdevumā iekļauta Arhitektūras bakalaura programmas pirmo piecu gadu studentu projektu izlase. Grāmata dokumentē studiju procesu, tajā iesaistītos mācībspēkus un profesionāļus, atklāj projektēšanas studijās risināto semestra noslēguma darbu tematu un tipoloģiju daudzveidību, to aktualitāti urbānās telpas un sociālekonomiskajos procesos Latvijā un starptautiskā vidē.

Grāmatas sastādītāji un koncepcijas autori: Dina Suhanova, Igors Malovickis.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE studentu projektu izstādes ietvaros – Dirks Jans Postels ar atklāto lekciju “Architecture to survive and to die for” LNB, 24. martā, 11.00 Camera

Augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstādes PĀR–RADĪŠANA ietvaros piektdien, 24. martā, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā notiks arhitekta Dirka Jana Postela (Kraaijvanger architects, NL) atklātā lekcija – saruna par arhitektūru un ilgtspējību “Architecture to survive and to die for”.

Par arhitektu Dirku Janu Postelu arī žurnāla LATVIJAS ARCHITEKTŪRA 2017. gada februāra/marta burtnīcā Nr. 129.

Uzstāšanās notiks angļu valodā. Aicināti visi interesenti.
www.lnb.lv

Lasīt vairāk

PĀR–RADĪŠANA: Augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura darba projektu izstāde LNB / 2017

Pirmdien, 6. martā, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālē tiks atklāta Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstāde PĀR–RADĪŠANA / RE–CREATION. Reizē ar to notiks arī projektu kataloga “THE FAD BA Thesis Book. 2017” un skolas grāmatas “THE FAD BOOK. The First Five Years of FAD. 2011 – 2016” atvēršana.

Izstādē eksponēti 15 studentu projekti, ko vieno vēlēšanās atdzīvināt, pārradīt un ar jaunu vērienu atklāt pamestas ēkas un savu funkcionālo piepildījumu zaudējušus industriālo ēku kompleksus, kādreizējās ražošanas vai rekreācijas ēkas un nepilnvērtīgu pilsēttelpu. Jaunie arhitekti veido vidi veselīgam, pārdomātam, atbildīgam un lēnam dzīvesveidam projektos Liepājā, Rīgā, Tukumā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Jelgavā, Ludzā un Samarkandā (UZ).

Izstādē būs apskatāms arī 2. kursa arhitektūras studentu projekta RIGA LOWER EAST SIDE (pasniedzēji Barts Melorts, Ilze Paklone) 21m2 lielais makets – telpiskās attīstības iecere par apkaimes attīstību un daudzdzīvokļu ēku projektu piedāvājums Rīgas austrumu daļā, dzelzceļa loka apkārtnē starp Lāčplēša un A.Deglava ielām.

Izstāde LNB būs apskatāma no 7. marta līdz 1. aprīlim. Izstādes gaitā plānoti arī īpaši pavadošie pasākumi. Informācija sekos.

Lasīt vairāk

Slice of Architecture: arhitekte un grafiķe Gosia Olchowska / Feb 24, 2017

First SLICE of the 2016/2017 spring semester will take place on Friday, Feb 24, 12.30 with an open lecture "Drawing as a reiterative act" by architect and a printmaker Gosia Olchowska (PL/BE). Gosia Olchowska is an architect and a printmaker living and working in Antwerp, Belgium. She studied architecture first at TU Wroclaw (PL), Lincoln University (UK) and at Delft University of Technology where she graduated.

Lasīt vairāk