Slice of Architecture : Architectural Alchemy

Get ready to venture into uncharted territories where the mind meets mortar, and structures are more than just bricks and beams. Our gathering will serve to unravel the magic behind neuromarketing and its transformative power in understanding human behavior where we will together embark on an exciting journey to shed some light on how science meets design, and perceptions become spaces.

We invite you to take a "Slice of Architecture" and join us at Neuromarketing Specialist Ali Levent Kurtoğlu’s lecture on “Architectural Alchemy: Crafting Spaces Beyond Perception with Neuromarketing”. Dr. Kurtoğlu is flying from Istanbul, Turkey to give the SLICE Lecture at RISEBA FAD. The event is part of ERASMUS+ Mobility Program 2023.

Lasīt vairāk

Starptautiskā konferencē aicinās izzināt aklos punktus arhitektūrā

RIXARCH atgriežas 2024. gada aprīlī: Stīvens Hols un Ole Vīgs, izcilie mūsdienu arhitekti; Kuldīgas pilsētas arhitekte Jana Jākobsone, tagad UNESCO mantojuma vieta; un CIVITA institūta prezidente Nensija Džozefsone ierodas Rīgā viesos; no ASV uz Nacionālo bibliotēku atceļo intriģējoša izstāde par vienu no Latvijas nenovērtētajām, bet spožajām arhitektēm Astru Zariņu; un augstskolā RISEBA uzņem saistošas diskusijas par aklo zonu arhitektūrā.

Lasīt vairāk

Slice of architecture: City as a resource

Aicinām pievienoties lekcijai "Slice of Architecture", kurā Saimons Sjökvists Ph.D. Pētnieks un arhitekts, kurš strādā COBE arhitektūras birojā Kopenhāgenā (DK), pastāstīs par aktuālajiem projektiem, pie kuriem viņš pašlaik strādā, kā arī iepazīstinās ar savu dokotra disertācijas tēmas pētījumiem, tostarp lektora darbu Dānijas Karaliskajā akadēmijā.
Lekcija notiks FAD studijā, Durbes ielā 4, 3. stāva auditorijā un Zoom platformā.

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/86236026316?pwd=eFhCNVlpMEhLWFNxMFVkaklEenY2Zz09

Meeting ID: 862 3602 6316
Passcode: 052580
 

Lasīt vairāk

Praktiskais darbs Kuldīgā Camera

Augstskolas RISEBA bakalaura un maģistra programmas “Arhitektūra" studenti studiju kursu "Kultūras mantojums" un "Kultūrvēsturiskais mantojums mūsdienu pilsētvidē" ietvaros šī gada 26.-27.okt. piedalījās divu dienu plenērā, ko Pasaules arhitektūras dienu ietvaros rīkoja Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA.

Lasīt vairāk

Subjekts/Objekts

Instalācija Subjekts/Objekts jeb Rīgas struktūras ir divas lielformāta skulptūras, kas ar pasaulslavenā amerikāņu arhitekta Džona Hejduka studentu un kolēģu līdzdalību tika būvētas īpašā pasākumā 1987. gadā Mākslas universitātē Filadelfijā. 2021. gadā Latvijā publicētais izdevums “Džons Hejduks: Projekts Rīga” aizsāka šī notikuma otro cēlienu, jauniestudējumu Projekts Rīga – Subjekts/Objekts, kas tiks īstenots dažādās vietās un situācijās Latvijā kā ‘vides projekts’. Subjekta/Objekta skulptūru ceļojošo izstādi iecerēts sākt Rundāles pils pagalmā, bet pēcāk – Rīgā, Sātos un citur. Abas struktūras ar studentu palīdzību tiks veidotas no atbilstošiem materiāliem un modulārām komponentēm, kas padarīs iespējamu to atkārtotu montāžu, demontāžu, pakošanu, pārvietošanu un uzstādīšanu. Ceļojošajai instalācijai būtu īslaicīgas izstādes formāts; tā būtu gan publiski pieejama, gan skatāma attālināti. Šajā iestudējumā uz skatuves nonāks gan tēlu trupa, gan dalībnieki, gan vērotāji, lai kopīgi iedzīvotos telpiski nepastāvīgajos un uztverē mainīgajos spēles nosacījumos.

Projekta kuratori ir Nodibinājums ARHITEKSTI sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti (RISEBA FAD). Nodibinājums ARHITEKSTI ir sabiedriska labuma organizācija, kuras mērķis ir izcelt vēsturiski nozīmīgas arhitektūras idejas, veicināt to intelektuālu nepārtrauktību un radīt ilgtspējīgu vidi jaunam dialogam.

Lasīt vairāk

AI Arhitektūras darbnīca 2023 Camera

Pirmā AI ARHITEKTŪRAS DARBNĪCA RISEBA arhitektūras studentiem un pasniedzējiem notiks 2023. gada 16.-18.oktobrī RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē. Semināru vadīs AA Dipl. Arhitekts Tamims Negms, kurš ļoti aizraujas ar AI izmantošanu, mīl eksperimentēt ar dažādiem rīkiem un pielietot tos arhitektūras projektos. Pasākums visiem RISEBA studentiem un pasniedzējiem ir bez maksas! Nepalaidiet garām šo neticamo iespēju.

Lasīt vairāk

Slice of Architecture: Language of architecture

The 2023 open lecture “Slice of Architecture” series will begin with an experience lecture from Tatiana Voitovich. Tatiana is a latvian born artist and architect, currently living in New York, she will talk about her experience graduating Bernard and Ann Spitzer School of Architecture (Part of City College Of New York), focusing more on school projects and how communication and teamwork played a huge role in them.

Lasīt vairāk

Uzņemšana turpinās.

Vai Tevi interesē arhitektūras un dizaina studijas RISEBA universitātē? Nepalaid garām iespēju pieteikties uz studijām ARHITEKTŪRAS UN DIZAINA FAKULTĀTĒ un pievienojies mūsu radošajai kopienai!
Pieteikšanās termiņš ir pagarināts līdz 15. augustam. `Uzņemšanas rezultāti tiks paziņoti 20. augustā. Visu informāciju un prasības vari atrast šeit.
RISEBA piedāvā mūsdienīgu un inovatīvu mācību programmu, atbalstošu mācību vidi un profesionālu kontaktu tīklu. Ja vēlies kļūt par arhitektu, RISEBA Tev var palīdzēt sasniegt Tavus mērķus un sapņus. Piesakies tagad un sāc savu ceļojumu kopā ar mums!
 

Lasīt vairāk