File

2021. gadsAugstskolas RISEBA arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola “FestivaL’and 4.0”
28. jūlijs – 6. augusts, 2021, Valmiera
Vasaras skolas veids: dienas (Valmieras iedzīvotājiem) vai diennakts (dalībniekiem, kam nepieciešamas nakstmītnes Valmierā)
Norise: telpās un ārpus telpām
Plašāka informācija angļu valodā ŠEIT

...................................................................................................................................


2020.gads


Augstskolas RISEBA arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola “FestivaL’and 3.0”
30. jūlijs – 7. augusts, 2020, Valmiera
Vasaras skolas veids: dienas (Valmieras iedzīvotājiem) vai diennakts (tiem, kam nepieciešamas nakstmītnes Valmierā)
Dalībnieku skaits: ~ 10
Norise: telpās un ārpus telpām

No 2020. gada 30. jūlija līdz 7. augustam Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) jau trešo gadu rīkos arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu "FestivaL'and 3.0" Valmierā. VVTF šogad no 7. līdz 9. augustam notiks jau piekto reizi, un attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai un paplašinot teātra radīšanas un skatīšanās pieredzi. Šajā gadā saistībā ar globālo pandēmiju un pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai gan VVTF, gan vasaras skola ir atšķirīgā situācijā un domā par to, kā reaģēt uz noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, vienlaicīgi saskatot to kā iespēju jaunai formai, praktiskiem uzdevumiem un intelektuāliem izaicinājumiem.

Plasāka informācija mājaslapā vai FACEBOOK. Pieteikšanās elektroniski pagarināta līdz 20. jūlijam. Minimālais vecums dalībniekiem – vismaz 18 gadi.

 

...................................................................................................................................


2019. gads


Augstskolas RISEBA starptautiskā arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola “FestivaL’and 2.0”
25. jūlijs – 2. augusts, 2019, Valmiera

Radošo jomu studenti un vidusskolnieki arī šovasar aicināti piedalīties vasaras skolā un 9 dienās radīt Teātra Festivāla pilsētu!

No 2019. gada 25. jūlija līdz 2. augustam Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) un Valmieras pilsētas pašvaldību, jau otro gadu rīkos starptautisko arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu "FestivaL'and 2.0" Valmierā. Vasaras skola plānota kā darbnīcas un meistarklases, kur dalībnieki nozares profesionāļu vadībā izstrādās idejas, lai attīstītu savas prasmes un izbūvētu teātra festivāla “pop-up” pilsētu Vecpuišu parkā atbilstoši šī gada tēmai – bērni un ģimenes, dzīvā pilsēta un spēles pilsētvidē.

VVTF attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, un paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi. Vasaras skola veltīta idejai par mūsdienīgu īslaicīgo arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru pilsētvides iedzīvināšanai. Vasaras skolas laikā rosināsim domāt par bērniem pieejamu pilsētvidi, aizmirstām pagalmu spēlēm un jauniem risinājumiem kvalitatīvai laika pavadīšanai publiskajā ārtelpā, pagalmos, parkos un laukumos.

Vasaras skolas paredzēta arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas un citu saistīto jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studentiem no Latvijas un ārvalstīm. Vasaras skolā aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolu pēdējo klašu skolnieki un profesionālo vidusskolu audzēkņi. Vasaras skolas darba valoda – pamatā latviešu, bet vēlamas arī angļu valodas zināšanas.

Vasaras skolas darbnīcas, meistarklases un vieslekcijas vadīs arhitekts Kārlis Melzobs, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, arhitekte Dina Suhanova.


Valmiera ir Vidzemes lielākā pilsēta ar nepilniem 25 tūkstošiem iedzīvotāju. Tā ir dinamiska, zaļa, attīstībā esoša pilsēta ar spēcīgām ražošanas tradīcijām un izteiktu viesmīlības garu. Valmiera ir viena no Hanzas pilsētām un mūsdienu Hanzas savienības locekle. Tā ir pilsēta, kurā ciena kultūrvēsturisko mantojumu un kopš 1923. gada ceļ godā teātra mākslu. Vasaras teātra festivāls Valmierā norisināsies jau ceturto reizi no 2. līdz 4. augustam ar izrāžu programmu bērniem, jauniešiem un ģimenēm. VVTF – Bērni radošais direktors: aktieris un daudzu bērnu izrāžu režisors Jānis Znotiņš. Festivālu organizē Valmieras Drāmas teātris un Valmieras pašvaldība.

Vasaras skolas partneri: Valmieras vasaras teātra festivāls.

Vasaras skolu rīko un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Drāmas teātris, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Projekta vadītāja un vasaras skolas kuratore: Dina Suhanova.

Programma un apraksts šeit.

 

...................................................................................................................................Starptautisks arhitektūras studentu plenērs "AIZPUTES koka arhitektūras mantojums"
9. – 12. maijs, 2019, Aizpute

Piedalās studenti no RISEBA, Viļņas Mākslas akadēmijas Klaipēdas fakultātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes. Plenēra programmu, darbnīcas un vieslekcijas vadīs: arhitekte Malina Belfrāge (White Architects, Zviedrija), Dr.arch. Jana Jākobsone (Kuldīgas pilsētas arhitekte), Dr.arch. Jānis Lejnieks (RISEBA), Mg.ing. Jānis Kreicburgs (Skonto būve, RISEBA), Mg.art., mākslinieks Martinas Lapas (VMA, Klaipēda), Dr.arch., prof. Aija Ziemeļniece (LLU), Mg.arch. Egons Bērziņš (RTU), Dr.arch.h.c. Jānis Dripe (RISEBA).

Organizatori un atbalstītāji: Aizputes novada dome, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA, Rezidenču centrs SERDE.

Plenēra programma šeit.

...................................................................................................................................

 

2018. gads


Augstskolas RISEBA starptautiskā arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola “FestivaL’and”
24. jūlijs – 4. augusts, 2018, Valmiera

Projekta vadītāja un vasaras skolas kuratore: Dina Suhanova

Finansējums: Latvijas valsts stipendijas ārvalstu dalībniekiem no “Valsts izglītības attīstības aģentūras”, Augstskola RISEBA, Valmieras pilsētas pašvaldība.

Sadarbības partneri – Valmieras vasaras teātra festivāls, Valmiermuižas alus darītava, Valmieras drāmas teātris, kafejnīca “Tērbata”, kafejnīca "Bastions", PIKC "Valmieras tehnikums” u.c. Festivāla centrs tapa sadarbībā ar “Latvijas Goda aplis”, “Byko-Lat”, “Latvijas Finieris”, “Delve2”, “Ramirent” u.c.

Vasaras skolas mājas lapa: http://www.festivaland.org/
Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland/
Valmieras vasaras teātra festivāls: http://www.valmierasfestivals.lv/
 

Video: Gatis Priednieks-Melnacis

...................................................................................................................................

 

2016.gads
FAD un AVMM vasaras skola TA_KA+ Rojā


Vasaras skolas idejas autori un kuratori: Jānis Bērziņš, Kristīne Obodova

Vairāk par vasaras skolu lasi šeit.