RISEBA arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skola "FestivaL'and 2.0."

Jau otro gadu RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) organizēja starptautisko īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides plānošanas vasaras skolu "FestivaL’and 2.0". Un jau otro gadu vasaras skola notika Valmierā, kur no 25. jūlija līdz 2. augustam vasaras skolas dalībnieki kopā ar dizaina jomu profesionāļiem – arhitektu Kārli Melzobu, scenogrāfu un būvgaldnieku Rūdolfu Bekiču, scenogrāfu un režisoru Reini Suhanovu un arhitekti, vasaras skolas projekta vadītāju Dinu Suhanovu – izstrādāja un realizēja idejas šī gada VVTF centram Vecpuišu parkā. Atbilstoši šī gada festivālam, kas veltīts bērnu izrādēm ar tēmu “dzīvā pilsēta”, tika izveidota pop-up pilsēta ar daudzfunkcionāliem vides objektiem un mainīgu scenogrāfiju ģimenēm un bērniem.

Paralēli nepārtrauktam darbam pie festivāla pilsētas plānošanas un būvniecības, jaunieši noklausījās vairākas lekcijas, piedalījās diskusijās par pilsētu piemērotību bērniem. Vasaras skolas pirmajā dienā klāt bija arī šī gada VVTF radošais direktors Jānis Znotiņš un Valmieras pilsētas arhitekte Zanda Lapsa. Tāpat dalībnieki iepazina Valmieras pilsētas vēsturi, viesojās Valmiermuižas alus darītavā, apmeklēja teātra izrādes VVTF ietvaros u.c. 

Festivāla pilsēta oficiāli tika atklāta 2. augustā, un no piektdienas pēcpusdienas līdz pat vēlai svētdienas naktij to apdzīvoja teātra festivāla viesi un valmierieši – galvenokārt bērni. Vasaras skolu organizēja RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu / Valmieras Drāmas teātri. Finansiālo atbalstu nodrošināja augstskola RISEBA, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Sadarbības partneri – Valmiermuižas alus darītava, Valmieras drāmas teātris, kafejnīca “Tērbata”, kafejnīca "Bastions", PIKC "Valmieras tehnikums” u.c. Festivāla centrs tapa sadarbībā ar “Byko-Lat" un “Delve2”.

Foto: Kārlis Melzobs