PROCESS 17: RISEBA FAD un RTU AF arhitektūras studentu darbu izstāde LNMM

RISEBA FAD & RTU AF arhitektūras studentu darbu izstāde PROCESS 17 ir daļa no arhitektūras publicitātes pasākumiem Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 ietvaros un būs apskatāma LNMM Kupola telpā no 16.05. līdz 4.06.

Izstādes atklāšana otrdien, 16.05., plkst. 17.00.


Studiju process ir niansēts dialogs ar pasniedzējiem un saruna pašam ar sevi par jaunrades metodi, stilu un izziņas procesu ceļā uz profesionalitāti – šaubas, prieks, atradumi, atziņas. Bet visa pamatā nopietns darbs. Arhitektiem un arī arhitektūras studentiem ir dota iespēja radošā darba procesā dalīties ar saviem laikabiedriem. Skices, konceptuāli pieraksti, darba maketi, rasējumu fragmenti, aplēses, vīzijas – tā ir fascinējošā un trauslā radīšanas procesa vizuāli baudāma laboratorija – darbnīca, kurā ar šīs izstādes palīdzību ļauts ienākt arhitekta darba īstajam tiesnesim – arhitektūras lietotājam, sabiedrībai kopumā un katram tās loceklim.

Studiju process un profesionāla arhitekta darbs ir un arvien būs vērsts uz sabiedrības telpiskā ietvara sakārtošanu estētiski un funkcionāli. Šajā procesā ir konflikti, kompromisi, radošas veiksmes un vilšanās. Tas ir ceļš pretī rezultātam un stāsts par sociālās atbildības patiesu apzināšanos, tāpēc izstādi papildinās meistaru, 2017. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas labāko darbu autoru, skices. Ceļš no studenta līdz meistaram arvien būs laika un pūļu piepildīts.

Izstādes veidotāji: Arta Lāce / RISEBA FAD, Matijs Babris / RTU AF.
Radoši tehniskais atbalsts: Pāvels Osipovs, Luīze Eglīte, Andra Marta Babre.