Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti 2022: Grāmata «Džons Hejduks: Projekts Rīga»

Mums ir liels gods būt starp 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas nominantiem!

RISEBA FAD dekāns Rudolfs Dainis Šmits kopā ar mūsu fakultātes absolventiem un kolēģiem Igoru Malovicki, Reini Saliņu un Andri Dzeni (nodibinājums «Arhiteksti») tika izvirzīti par 2022. gada Arhitektūras gada balvas nominantiem, nominācijā Procesi.

Izdevums “Džons Hejduks: Projekts Rīga” ir 3 grāmatu sējums, kas iepazīstina ar atzītā amerikāņu arhitekta un pedagoga Džona Hejduka darbu un atspoguļo divu lielformāta struktūru – Objekta/Subjekta – darināšanas gaitu 1987. gadā Mākslas universitātē Filadelfijā. Pārpublicētais 1989. gada oriģinālizdevums papildināts ar divām jaunām grāmatām – tulkojumu latviešu valodā, kas iepazīstina ar abām mīklainajām antropomorfajām struktūrām, un izdevumu “Otrais cēliens: Projekts Rīga”, kas aizsāk Hejduka ‘Rīgas’ jauniestudējumu Rīgā un citviet Latvijā.

2022. gada pavasara semestrī R.D.Šmits, Igora Malovicka un Rudolfa Bekiča vadībā kopā ar RISEBA arhitektūras fakultātes studentiem izstrādāja zīmejumus subjekta un objekta struktūrām un izveidoja maketus struktūras novietnēm. Nākamā gada praksē, 2023. gadā, plānots objektus uzstādīt iecerētās vietās.

Foto - LAS publicētais materiāls no gada balvas pasniegšanas ceremonijas, Filips Šmits