Arhitekts un FAD pasniedzējs Andris Kronbergs saņem RISEBA Goda profesora titulu

Augstskolas RISEBA 25 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2017. gada 20. oktobrī par personīgu un institucionālu atbalstu otras arhitektūras skolas izveidē Latvijā, kā arī ieguldījumu tās profesionālā satura pilnveidošanā RISEBA Goda profesora tituls tika piešķirts arhitektam Andrim Kronbergam.

Arhitekts Andris Kronbergs (1951) ir viens no redzamākajiem Latvijas laikmetīgās arhitektūras procesa dalībniekiem, kurš vairākkārt saņēmis Latvijas Arhitektu savienības Lielo gada balvu par birojā Arhis radīto arhitektūru. Viņa radītās būves nereti iemieso latviešu laikmetīgās arhitektūras ideālus. Viņa arhitektūru raksturo projektu vēriens un mēroga sajūta reizē. Tā noteikti ir pietāte pret kontekstu.

Andra Kronberga vadībā tūkstošgades mijā tika radīta Latvijas valstij nozīmīgi projekti – Rīgas lidostas pārbūve (pārbūves un jaunbūves kopš 1996. gada un līdz mūsdienām) un Latvijas Bankas filiāle Bezdelīgu ielā (biroja „Kronbergs, Kārkliņš un partneri” ietvaros, 1996–2001).

Andris Kronbergs bijis Latvijas Arhitektu savienības vadītājs, darbojas Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijā. Daudzus gadus ir Nacionālās arhitektūras padomes sastāvā un patlaban vada to. Ir arī starpintitucionālās Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes vadītājs. Jau trīs gadus A. Kronbergs RISEBA Arhitektūras programmā ir viens no projektēšanas kursu vadītājiem. 2009. gadā Andris Kronbergs ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un kopš 2013. gada ir Zinātņu akadēmijas goda loceklis. Andra Kronberga vārds ir ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā.

2008. gadā tika izdota grāmata „ARHIS arhitektūra” par biroja 20 gadu darbību, bet 2010. gadā izdevniecība „Neputns” izdeva Jāņa Lejnieka monogrāfiju „Krampis. Arhitekts Andris Kronbergs”.