SLICE OF ARCHITECTURE studentu projektu izstādes ietvaros – Dirks Jans Postels ar atklāto lekciju “Architecture to survive and to die for” LNB, 24. martā, 11.00

Augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstādes PĀR–RADĪŠANA ietvaros piektdien, 24. martā, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā notiks arhitekta Dirka Jana Postela (Kraaijvanger architects, NL) atklātā lekcija/saruna par nākotnes perspektīvām arhitektūrā – īpaši par augsta līmeņa ilgtspējību apvienojumā ar kvalitatīvu arhitektūru.

Dirks Jans Postels / Dirk Jan Postel (1957) – arhitekts un partneris arhitektu birojā “Kraaijvanger architects” Roterdamā. Studējis arhitektūru Delftas Tehniskajā universitātē (NL). Pazīstamākie darbi: muzejs Voorlinden netālu no Hāgas (2016), Utrehtas pašvaldības ēka (2014) un Nīderlandes vēstnieka rezidence Pekinā (2007). 2008. gadā iznākusi monogrāfija DIRK JAN POSTEL: TRANSPARENCIES (autori: Dirk Jan Postel, Philip Jodidio; Master Architects Series; izdevējs: Images Publishing).

Dirks Jans Postels bijis žūrijas loceklis vairākos ārvalstu konkursos, pasniedzis un lasījis lekcijas četros kontinentos. Viesprofesors Delftas TU, Karalienes koledžā Belfāstā, Bātas universitātē, Birmingemas universitātē, Tsinghua universitātē Pekinā, Qingdao universitātē, Prāgas CVUT, PUC Riodežaneiro un Kuveitas universitātē. Kopš 2017. gada viesprofesors augstskolas RISEBA Arhitektūras profesionālā maģistra studiju programmā.

“Kraaijvanger architects” birojs Roterdamā dibināts 1927. gadā, un pastāv nododot zināšanas un prasmes nākamajām paaudzēm. Ģimenes uzņēmuma gars joprojām ir dzīvs. Ar profesionālu attieksmi birojs turpina darbu jau gandrīz 90 gadus, un ir atpazīstams ar nozīmīgiem valsts pārvaldes ēku projektiem, augsta līmena un ilgtspējīgiem birojiem, muzejiem, kultūras centriem, koncertzālēm, izglītības iestādēm, ekskluzīvām rezidencēm un tirdzniecības vietām. “Kraaijvanger architects” cenšas radīt kvalitāti, kas ir mūžīga un ilgtspējīga un ir pārliecināti, ka integrēta pieeja, ar uzsvaru uz turpmāko izmantošanu un uzturēšanu, ir patiesais ilgtspējīgas ēkas noslēpums. 

Par arhitektu Dirku Janu Postelu arī žurnāla LATVIJAS ARCHITEKTŪRA 2017. gada februāra/marta burtnīcā Nr. 129.

Lekcija notiks angļu valodā. Aicināti visi interesenti.
www.lnb.lv