Tilts pār Zunda kanālu

Ar lielu lepnumu un gandarījumu vēlamies dalīties lieliskajā ziņā - mūsu arhitektūras un dizaina fakultātes talantīgie maģistra studenti Sergejs Kopils un Andrejs Kopils, kopā ar mūsu fakultātes skolotāju Hariju Alsiņu, ir ieguvuši otro vietu (veicināšanas balvu) Rīgas pilsētas konkursā par tiltu pāri Zunda kanālam!

Šis tilta projekts, zināms ar nosaukumu "Prototilts", nav tikai inovatīvs tiltu konstrukcijas plāns. Tas ir gājēju un velosipēdistu tilts, kas iekļauj jaunākās būvniecības tehnoloģijas - 3D drukātas tērauda konstrukcijas un īpaši augstas veiktspējas (UHPC) betona klāju. Projekta mērķis ir demonstrēt inovatīvas, eksperimentālas tehnoloģijas praktiskā pielietojumā, izmantojot dizaina un finansiālās priekšrocības, kā arī veicinot Rīgas un Latvijas inovāciju attīstību gan projektēšanas, gan ražošanas un būvniecības jomās.

Žūrijas komisija novērtēja mūsu studentu un skolotāja darbu kā rūpīgi pārdomātu un ekoloģiski vērstu projektu, kas sniedz būtisku ieguldījumu mobilitātes veicināšanā un publiskās ārtelpas attīstībā Pārdaugavā.

Šis projekts nav tikai par tiltu būvniecība - tas ir solis uz priekšu mūsu pilsētas mobilitātes un infrastruktūras attīstībā, un mēs esam lepni, ka mūsu fakultātes talanti ir devuši ieguldījumu šajā nozīmīgajā iniciatīvā.

Apsveicam Sergeju Kopilu, Andreju Kopilu un Hariju Alsiņu ar šo fantastisko sasniegumu!

Vairāk par konkursu lasiet šeit