Subjekts/Objekts

Instalācija Subjekts/Objekts jeb Rīgas struktūras ir divas lielformāta skulptūras, kas ar pasaulslavenā amerikāņu arhitekta Džona Hejduka studentu un kolēģu līdzdalību tika būvētas īpašā pasākumā 1987. gadā Mākslas universitātē Filadelfijā. 2021. gadā Latvijā publicētais izdevums “Džons Hejduks: Projekts Rīga” aizsāka šī notikuma otro cēlienu, jauniestudējumu Projekts Rīga – Subjekts/Objekts, kas tiks īstenots dažādās vietās un situācijās Latvijā kā ‘vides projekts’. Subjekta/Objekta skulptūru ceļojošo izstādi iecerēts sākt Rundāles pils pagalmā, bet pēcāk – Rīgā, Sātos un citur. Abas struktūras ar studentu palīdzību tiks veidotas no atbilstošiem materiāliem un modulārām komponentēm, kas padarīs iespējamu to atkārtotu montāžu, demontāžu, pakošanu, pārvietošanu un uzstādīšanu. Ceļojošajai instalācijai būtu īslaicīgas izstādes formāts; tā būtu gan publiski pieejama, gan skatāma attālināti. Šajā iestudējumā uz skatuves nonāks gan tēlu trupa, gan dalībnieki, gan vērotāji, lai kopīgi iedzīvotos telpiski nepastāvīgajos un uztverē mainīgajos spēles nosacījumos.

Projekta kuratori ir Nodibinājums ARHITEKSTI sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti (RISEBA FAD). Nodibinājums ARHITEKSTI ir sabiedriska labuma organizācija, kuras mērķis ir izcelt vēsturiski nozīmīgas arhitektūras idejas, veicināt to intelektuālu nepārtrauktību un radīt ilgtspējīgu vidi jaunam dialogam.

Ziedojot “ARHITEKSTIEM”, kam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, privātpersonas un uzņēmumi var saņemt nodokļu atlaides.

Aicinām pievienoties mūsu atbalstītājiem un partneriem – augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātei (FAD), Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF), Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fondam (ALA-KF), San Gobain, Knauf, Easywood, KIM – ar finansiālu un materiālu atbalstu mūsu projektu īstenošanai. 


Saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 9. panta 3. punktu, ja personas ziedojums vienai sabiedriskā labuma organizācijai pārsniedz 10 minimālās mēneša darba algas, nepieciešams slēgt rakstveida ziedojuma līgumu. Ziedojuma līguma sagatavi varat skatīt šeit.
 

Spiežot uz zemāk redzamo saiti, jūs tiksiet novirzīts uz mūsu PayPal konta ziedojuma sadaļu. Šajā sadaļā varēsiet izvēlēties kādu no iepriekšsagatavotām ziedojuma summām 25, 50 vai 100 EUR vērtībā, vai arī ievadīt summu pēc jūsu izvēles. Ikviens ziedojums veicina jaunu un sabiedriski nozīmīgu arhitektūras veicināšanas projektu realizāciju. Paldies!
-> ZIEDOT


Rekvizīti:
Nodibinājums “ARHITEKSTI”
Reģistrācijas Nr.: 50008310001

Bankas konts: LV63HABA0551051439535
SWIFT: HABALV22
Banka: Swedbank

Juridiskā adrese: Aldaru iela 12/14, Rīga, LV-1050

Nodibinājumam “ARHITEKSTI” ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
Lēmums Nr. 32.6/8.71/10320 spēkā no 11.04.2022.