Starptautiskais studentu plenērs ConnectA 2024

RISEBA FAD studenti un pasniedzēji piedalījās ERASMUS partneru CEU UCH (CEU Cardenal Herrera University) organizētajā starptautiskajā studentu darbnīcā ConnectA 2024 Valensijā, Spānijā, no 29.01.24-02.02.24. Šī gada darbnīca bija veltīta piekrastes zonas "pludmales scenogrāfijas" projektēšanai, un to vadīja Atēnu studijas AREA (Architecture Research Athens) arhitekti.

Studija AREA (Architecture Research Athens) arhitektūru izprot kā sabiedriskā dialoga formu ar spēju transformēties. Birojs izveidots 2006. gadā, tās dibinātāji inovāciju definē kā esošo fizisko un kultūras formu kritisku interpretāciju un katru arhitektūras projektu veido dizaineru un klientu dialogā, lai paplašinātu abu pušu skatījumu. AREA darbs ir saņēmis goda piezīmi 2017. gada ΗIA Arhitektūras balvā, ir nominēts 2017. gada Mies van der Rohe Eiropas balvai, kā arī DOMES International Review ir norādījis starp labākajām ēkām un projektiem 2013. un 2015. gadā. Viņi arī saņēmuši daudzas atzinības valsts un privātos projektu konkursos Grieķijā un ārvalstīs.

Izaicinājums, ko Atēnu studijas AREA profesionāļi izvirzīja CEU UCH organizētās darbnīcas dalībniekiem, ir bijis izveidot vietu publiskai atpūtai pludmalē, pretēji tendencei uz pārapdzīvotību pludmalē un piekrastes zonas, kuras restorāni un viesnīcas piepilda ar sauļošanās krēsliem, šūpuļtīkliem, saulessargiem, pludmales bāriem... atņemot vietu cilvēkiem. Tas viss ar minimālu iejaukšanos, izmantojot "pludmales scenogrāfijas" dizainu ar vieglu un noņemamu struktūru.

AREA arhitekti ir devuši studentiem radošu brīvību veidot scenogrāfiju pludmalē, izmantojot kolektīvu, vieglu un atgriezenisku struktūru. Studenti ir saskārušies ar būvniecības projektu, kas dialogā ar smiltīm, ar topogrāfiju un veidu, kā apdzīvot pludmali caur atpūtu, rotaļām, lasīšanu, pikniku utt. Lai to izdarītu, viņiem tika iedota kaste ar smiltīm un daži koka kociņi kā starta materiāls, ko viņi varēja papildināt ar vienu brīvas izvēles materiālu, lai pabeigtu veidoto dekorāciju.

Divi no RISEBA FAD 1. kursa studentiem – Līva Katrīna Pavārnieka un Reinijs Tukmanis tika apbalvoti ar goda rakstiem.

 

Vairāk par AREA biroju var atrast šeit - https://areaoffice.gr/