DesignSmash RIGA 15. septembrī / 3d printēšana: tagadne vai nākotne?

Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte (FAD) sadarbībā ar Massportal un organizāciju DesignSmash š. g. 15. septembrī rīko darbnīcu/konkursu arhitektūras studentiem, dizaineriem un citiem radošo nozaru studentiem un profesionāļiem DesignSmash RIGA. Šī ir iespēja apgūt 3d printēšanas tehniku un sacensties ar jauno dizaineru komandām, vienas dienas laikā radot ideju, izstrādājot un realizējot dizaina objekta prototipu.

MassPortal katru komandu nodrošina ar 3d galda printeri, piedāvā savu pieredzi, ekspertīzi un tehnisko palīdzību, iepriekšēju dalībnieku sagatavošanu un treniņu, padomus 3d programmatūras izvēlē, zināšanas materiālu specifikācijā un pielietojumā, lai komandas vienas dienas laikā varētu izveidot gatavu iecerētā dizaina prototipu. Dalībnieki konkursā piedalās ar savu personīgo datoru, izmantojot sev vislabāk pazīstamo un apgūto 3d modelēšanas programmu.

DesignSmash ir dizaina "hakatons", sacensība un publisks pasākums, kur dizaineru komandas vienas dienas laikā, šoreiz izmantojot 3d modelēšanas programmatūru un printēšanas tehnoloģijas, izstrādā un realizē gatavu dizaina prototipu. Konkursa uzdevums tiek paziņots pasākuma atklāšanā un diena noslēdzas ar publisko prezentāciju. DesignSmash koncepcija jau iepriekš realizēta Londonā, Berlīnē, Utrehtā un Milānā (divas reizes). Šoreiz tas ir atceļojis uz Rīgu.

Informācija par pasākumu Facebook un jaunākās ziņas šeit
Piesakies līdz 9. septembrim! Dalībnieku komandu sastāvs (2-3 cilvēki katrā komandā) tiks sastādīts un paziņots darbnīcas/konkursa dienā.

...............................................................................................................................................................................................................

PASĀKUMA NORISES PROGRAMMA (spied šeit un lejuplādē programmu):
Otrdiena, 13. septembris
Ievads un iepazīšanās ar 3d printēšanas "nezināmo" MassPortal ofisā, Pulka ielā 3/11, Rīgā (laiks tiks precizēts).

Ceturtdiena, 15. septembris
09.30   IEVADS / uzdevuma un komandu sastāva paziņošana
11.00   I PREZENTĀCIJA / komandas īsi izklāsta savu dizaina ideju
12.00   PUSDIENU PAUZE / dalībnieki turpina apspriest savas dizaina idejas un iepriekš dzirdētos ieteikumus
13.00   3D MODELĒŠANA
17.00   3D modeļa NODOŠANA printēšanai
18.00   publiskās prezentācijas SAGATAVOŠANA / kafijas un uzkodu pauze
20.00   PUBLISKĀ PREZENTĀCIJA / vienlaicīgi ar objekta printēšanas procesa vērošanu / dzērieni un uzkodas
23.00   PROTOTIPU PREZENTĀCIJA / objektu fotofiksācija un online kolekcijas izveidošana... noslēgums

PASĀKUMA NORISES VIETA:
Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte
Arhitektūras un mediju centrs H2O 6
1. stāva mazā izstāžu zāle
Adrese: Durbes iela 4, Rīga, LV-1007

...............................................................................................................................................................................................................

MassPortal ir 2012. gadā dibināta privāta kompānija, kas nodarbojas ar augstas izšķirtspējas 3d galda printeru dizainu un projektēšanu, izgatavošanu un pārdošanu.
Video ieskata 3d printeru izgatavošanas procesā: