“Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023” “Grand Prix” ieguvēju komandā ir arī RISEBA FAD viespasniedzēja, arhitekte Liena Šiliņa.

“Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023” Lielo gada balvu jeb “Grand Prix” saņēma Dailes teātra priekšlaukums, kura autoru komandā ir arī RISEBA FAD vieslektore Liena Šiliņa.

Starptautiskās žūrijas pārstāvji vienoti stāsta, ka objekts ir ne tikai labas prakses piemērs, bet arī rada un veido pārdomātu vides telpu, kas ir iekļaujoša gan pret vidi, gan sabiedrību. Žūrijas pārstāvji uzsver, ka projekts ir izstrādāts ar lielu iejūtību pret arhitektes Martas Staņas radīto Dailes teātri, kas ir spilgts padomju modernisma arhitektūras paraugs un unikāla sava laikmeta liecība.

Noskaties apbalvošanas pilno apbalvošanas ceremoniju, kas norisinājās 6. oktobrī.

“Dailes teātra priekšlaukums ir izcils piemērs tam, kā uzlabot pilsētu. Nevis radīt jaunas radikālas pārmaiņas, bet gan rast viedu, kā pielāgoties mūsdienu vajadzībām, nepārtraukti sadarbojoties ar esošajiem resursiem un uzlabojot tos,”

norāda starptautiskā žūrija.

Vairāk par Arhitektūras gada balvas 2023 rezultātiem šeit.

Dailes teātra priekšlaukuma autori ir SIA “MADE arhitekti”, kur viena no autoru komandas dalībniecēm ir arī RISEBA FAD viespasniedzēja Arhitektūras projektēšanas studijā, arhitekte Liena Šiliņa, kas pasniedz kursu “Dizaina pamati“.

Liene kopš 2010. gada MADE arhitektu sastāvā strādājusi pie Saldus mūzikas un mākslas skolas, Latvijas paviljona EXPO Milānā, Salaspils bērnudārza, Dailes teātra priekšlaukuma un citiem projektiem un godalgotiem konkursu priekšlikumiem. Dibinājusi arhitektu biroju NOONSOON, kas šobrīd strādā pie Grupu mājas jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem Imantā un vairākiem privātmāju projektiem. Arhitekta praksē meklē intelektuāli izaicinošus uzdevumus un atjautīgus risinājumus.

Arhitekte Liena Šiliņa ir tikai viena no arhitektūras nozares profesionālēm, kas pasniedz lekcijas RISEBA FAD. Arhitektūras un dizaina fakultāte nodrošina savus studentus ar pasniedzējiem, kas ir savas jomas profesionāļi, kas novērtēti gan Latvijā, gan Eiropā un ārpus tās. Aicinām iepazīties ar RISEBA FAD pasniedzēju sastāvu, kā arī ar Arhitektūras studijas iespējām.