RIXARCH

RISEBA University Faculty of Architecture is pleased to announce the RIXARCH 2023 / I. International Architectural Design Conference, which be held RISEBA University Faculty of Architecture at H2O 6 Quarters on March 24-25, 2023.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE: Spatial development for Zunda park

Continuing our Slice of Architecture open lecture cycle this Friday, 02 of Dec. at 12:00. This week RUUME arhitekti will describe spatial development for Zunda park. The lecture will happen in the FAD studio. However, for those who cannot attend - follow the link below and join us online!

 

Lasīt vairāk

MA Admission open

Apply for the Professional Masters degree programme "ARCHITECTURE"  until January 16, 2022!

The studies are conducted in English and begin on February 1, 2022.

Lasīt vairāk

SLICE OF ARCHITECTURE: jonas büchel

RISEBA FAD is starting 2022 autumn Slice of Architecture open lecture cycle this Friday, 11th of November at 12:00. This week jonas büchel (DE) - Association Urban Institute co-founder, board member and project manager, Co-author of „Free Riga“ (NGO) movement, Lecturer at the University of Latvia, and guest lecturer at RISEBA FAD - will inspire us with philosophical lecture "Cold Water".
The lecture will happen in the FAD studio, however for those who cannot attend - follow the link below and join us online!
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/81564787779...
Meeting ID: 815 6478 7779
Passcode: 255808 Skatīt mazāk

Lasīt vairāk

BAUA AWARDS 2022 uzvar Jānis Apsītis (LV) RISEBA un Merilina Kaupa (EE) EKA Camera

21.oktobrī Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”, norisinājās konkurss BAUA Awards. Tajā ik gadu vērtē Baltijas valstu jauno arhitektu diplomdarbus, piešķirot balvas labākajiem. 

Šogad žūrija par konkursa uzvarētējiem atzina divus jaunos arhitektus - Jāni Apsīti (LV)  no Biznesa, māksas un tehnoloģiju augsskolas RISEBA par projektu “Ziemas sporta infrastruktūras attīstība Siguldā. Tramplīnlēkšanas kalns” (Expansion of Winter Sports Facilities in Sigulda. Ski Jumping Hill) vadītāji Dr.arch. Ilze Paklone, Dr.arch. Efe Duyan un Merilinu Kaupu (Merilin Kaup) (EE) no Igaunijas Mākslas akadēmija par projektu “Praktiskās utopijas” (Practical Utopias).

Lasīt vairāk

RISEBA 30. JUBILEJAS AKADĒMISKĀ KONFERENCE

Aicinām apmeklēt augstskolas RISEBA 30 dzimšanas dienas konferenci "(RISE) of (B)usiness meets (A)rt", kas norisināsies 2022. gada 6. oktobrī.  Sarunas par un ap biznesu, mākslas un tehnoloģiju ietekmi uz to. Sabiedrības sinerģija ar tehnoloģiju pasauli un ieskats nākotnē.  

Par un ap nākotni runāsim vienas dienas  konferencē, kas norisināsies trīs moduļos - Bizness, Māksla, Sabiedrība un tehnoloģijas. Konferencē šos moduļus pārstāvēs dažādu nozaru speciālisti, kuri prezentēs aktuālas tēmas. 

PAR KONFERENCI

2022.gada 6.oktobrī augstskolā RISEBA – vietā, kur bizness tiekas ar mākslu – notiks augstskolas 30 gadadienai veltīta konference “RISE of (B)usiness meets (A)rt”.

Konference fokusēsies uz jautājumiem un aktualitātēm biznesa, mākslas un tehnoloģiju jomās nākotnes, jeb tuvāko 30 gadu kontekstā. To ietvers sarunas par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un vīzijām. Par sinerģiju starp biznesu, mākslu un tehnoloģijām un nepieciešamību šīs nozares sasaistīt veiksmīgai attīstībai, mērķu sasniegšanai. 

Konference programma ietver trīs sesijas – Bizness, Māksla, Sabiedrība un Tehnoloģijas. Klausītājiem tiks piedāvātu tādi interesanti temati kā – “Līderis digitālajā laikmetā”, “Dzīve pēc 30”, “Saplūšana ar manu digitālo reprezentāciju, manu digitālo ES”, “Supervizors – šodienas un nākotnes profesija”, “Tehnoloģiju ietekme uz audiovizuālajiem medijiem”, “Ko augstskolā nemāca?”, “Digitālās vides un sociālo mediju ietekme uz uzņēmējdarbību un darba meklēšanas procesiem”, “Dizaina inovācija – tehnoloģiskā ilgtspēja komunikācijā”, “Mākslīgais intelekts, biometrija, kvantu skaitļošana, neironu tīkli un cilvēks — mākslas un tehnoloģiju pasaules saskarsme” un vēl daudzi citi.
Konferences sesijās uzstāsies dažādu jomu eksperti un profesionāļi, kuri vienlaikus ir arī  RISEBA mācībspēki, absolventi un sadarbības partneri - ekonomikas zinātņu doktors Jurijs Spiridonovs, Radošā satura digitālā mārketinga aģentūras “New black” vadītājs Artūrs Mednis, uzņēmēja, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas dibinātāja Marika Ģederte, sertificēta supervizore un aktrise Anna Šteina, koberpsiholoģijas pētnieks Valērijs Dombrovskis, aģentūras TRIBE Riga Radošais direktors, DJ un reklāmas speciālists Gatis Rozenfelds, RISEBA Mediju un radošo tehnoloģiju fakultātes docente, pētniece Dr. Ellen Pearlman  un citi.


Konferenci vadīs Radio Pieci.lv personība un DJ Magnuss Eriņš.

Lai reģistrētos spied šeit: reģistrācija

Lasīt vairāk

Salas Workshop Camera

2022. gada pēdējā vasaras nedēļas nogalē mūsu skolēni piedalījās ISLAND DARBNĪCA Baltijas salā Rīgenā. Eksperimentu par vēsturiskām siltināšanas metodēm organizēja Studio Susanne Brorson & RISEBA FAD, un to iedvesmoja tradicionālā "ziemas ietīšana" no tādiem materiāliem kā bērza miza, jūraszāles vai paparde un cita zaļā vasaras veģetācija.

Lasīt vairāk

2022/2023 VASARAS UZŅEMŠANA

Piesakies mācībam Akadēmiskā bakalaura studiju programma “Arhitektūra” jau tagad!​​​​​​​

Akadēmiskā bakalaura studiju programma “Arhitektūra” izveidota 2011. gadā kā starptautiski orientēta un mūsdienīga programma angļu valodā. Tās reģionālā specifika un konkurētspēja saistāma ar atzītu vietēja un starptautiska mēroga arhitektūras un ar to saistīto jomu profesionāļu piesaisti, kas kopā ar studentiem veido fakultātes multikulturālo vidi. 

Kā vienīgā privātā arhitektūras skola Baltijas reģionā, tā tiecas sekot jaunākajām globālajām tendencēm un apvienot labākos arhitektūras izglītības standartus un mācību pieredzi, lai sagatavotu studentus darbam starptautiskā mērogā.

Lasīt vairāk

2022.g. izlaidums Camera

2022.g. Izlaiduma bildes ir klāt un tās ir pieejamas katram šī gada absolventam!

Šī gada 17. un 18. jūnijā norisinājās RISEBA izlaidumi, kuros svinīgajās cermonijās savus diplomus un papildu apbalvojumu saņēma mūsu bakalaura un maģistra studiju programmu absolventi.Šī gada lielais notikumus noritēja svinīgā atmosfērā, šogad pasākums tika organizēts bez pulcēšanās ierobežojumiem. 

Lasīt vairāk

Riigikogu ēkas simtgades darbnīca Camera

Apsveicam mūsu absolventu Ališeru Sadjukovu kā uzvarējušo arhitektūras darbnīcas dalībnieku pirms Igaunijas parlamenta Riigikogu ēkas 100. gadadienas! Jaunie arhitekti un arhitektūras studenti no Igaunijas, Latvijas un Ukrainas izstrādāja Toompea pils kompleksa nākotni. "Pique Hermana" tika atzīts par labāko darbu.​​​​​​

Lasīt vairāk