Slice of Architecture / Nov 5, 2012: Cynthia Markhoff (AR/NL)

RISEBA Arhitektūras un Dizaina fakultāte organizē ārvalstu viesprofesoru atvērtās lekcijas, iepazīstinot ar arhitektūras profesionāļiem, kas šajā mācību gadā vada RISEBA FAD arhitektūras studentu darbu. Visi interesenti ir aicināti uz atklāto lekciju 5. novembrī, kad uzstāsies arhitekte, dizainere un urbāniste Sintija Markova (Cynthia Markhoff).

MARCKS [Markhoff Architects] ir arhitektūras un dizaina prakse Nīderlandē. MARCKS [Markhoff Architects] lepojas ar 10 gadu pieredzi arhitektūras un dizaina jomā, pastāvot par inovatīvu un drosmīgu arhitektūru. Dizaina process notiek ciešā sadarbībā ar citu jomu profesionāļiem - vēsturniekiem, muzeologiem, investoriem un attīstītājiem, brendinga, mārketinga speciālistiem, inženieriem un grafikas dizaineriem, motivējot domāt par arhitektūras kvalitāti plašākā mērogā.

Sintija Markova, MARCKS vadītāja, ieguvusi 7 gadu pieredzi kā asociētā arhitekte UN Studio, Van Berkel and Bos strādājot pie nozīmīgiem starptautiskiem projektiem. Šobrīd viņa ir sertificēta arhitekte gan Nīderlandē, gan Argentīnā. Sintija ir studējusi arhitektūru un pilsētplānošanu La Platas Nacionālajā universitātē, Argentīnā. Pēc pārcelšanās uz Vāciju viņa ir pabeigusi 2 gadu izpētes un dizaina kursu Mākslas akadēmijā Städelschule (Frankfurtē) profesora Bena van Berkela vadītajā maģistra programmā.

Šobrīd Latvijā Sintija vada Arhitektūras projektēšanas studiju RISEBA FAD (Arhitektūras un Dizaina fakultātes) II kursa studentiem. Iepriekš viņa ir strādājusi kā profesora asistente Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultātē La Platas Nacionālajā universitātē, kā arī uzstājusies ar lekcijām un vadījusi dizaina dabnīcas dažādās universitātēs Spānijā, Vācijā, Argentīnā un Serbijā. Sintijas īpašā interese ir starpdisciplināri mākslas un arhitektūras projekti, kas rezultējas sadarbībā ar tādiem zināmiem kuratoriem un māksliniekiem kā Ronald Jones, Laurie Makela and Simon Starling un Paola Anziche.

Lekcija notiek 5. novembrī, H20 6 Mediju centra 3. stāva auditorijā, Ūdens ielā 6, plkst. 18:00.