Izdots japāņu žurnāla „a+u” speciālizlaidums par Latvijas arhitektūru, viesredaktore FAD pasniedzēja Ilze Paklone

2016. gada nogalē klajā nāca Japānā izdotā arhitektūras žurnāla „a+u” („Architecture & Urbanism”) decembra speciālizdevums Nr. 555 „Feature: Latvia – Architecture Unfolding”. „a+u” ir ikmēneša arhitektūras žurnāls japāņu un angļu valodā un iznāk kopš 1971. gada.

Speciālizlaiduma viesredaktore ir FAD pasniedzēja un arhitektūras pētniece Dr. arch. Ilze Paklone. Viņa ir studējusi doktorantūrā Tokijas universitātē, ir arhitektūras studijas „Studio Wasabi” Japānā līdzdibinātāja, kā arī strādājusi arhitektūras birojos "Wiel Arets Architects" Nīderlandē un „NRJA” Latvijā. Izdevuma redaktore ir japāniete Mari Hattori. Darbs pie žurnāla speciālizlaiduma tika aizsākās 2015. gadā „Latvijas mākslas un dizaina” nedēļas laikā Tokijā, kur žurnāla redakcija pirmo reizi tika iepazinās ar Latvijas dizainu. Tam sekoja žurnāla veidotāju brauciens uz Rīgu.

Žurnālā publicētas Venta Vīnberga un Jāņa Lejnieka esejas, intervijas ar arhitektiem Zaigu Gaili, Andri Kronbergu, Reini Liepiņu, Didzi Jaunzemu, Evelīnu Ozolu un Tomu Kokinu. 175 lappusēs tiek skatīti Rīgas pilsētvides kultūrvēsturiskie uzslāņojumi mūsdienu kontekstā un ieskicētas iezīmes, kas raksturo dzīvesveidu ārpus galvaspilsētas. Ieskatu Latvijas arhitektūrā papildina intervijas ar vairāku paaudžu Latvijas arhitektiem un esejas par Latvijas un Rīgas arhitektūras vēsturi un būtiskāko šī brīža situācijā.

Arhitektu biroji, kuru projekti publicēti žurnāla numurā: ARHIS arhitekti, Arhitekta J. Pogas birojs, Brigita Bula arhitekte, Didzis Jaunzems Architecture, Fine Young Urbanists, Gunnar Birkerts Architect, INDIA architects (Outofbox Architecture), Jaunromāns un Ābele, Lienes Griezītes Studija, MADE arhitekti, Mailītis A.I.I.M., MARK arhitekti, NRJA, Processoffice and Andrius Skiezgelas Architecture, SAALS, Substance, Sudraba Arhitektūra, SZK un Partneri, Volker Giencke & Company, Zaigas Gailes Birojs.

Vairāk šeit.