FAD IZZIŅO STARPTAUTISKO ARHITEKTŪRAS UN PILSĒTVIDES DIZAINA VASARAS SKOLU UN STIPENDIJAS ĀRVALSTU DALĪBNIEKIEM

RISEBA Arhitektūras un Dizaina Fakultāte izsludina ārvalstu dalībnieku pieteikšanos Latvijas valsts stipendijām dalībai starptautiskajā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolā “FestivaL’and 5.0”. Vasaras skola notiks 2024. gadā no 22. jūlija līdz 3. augustam Valmierā.

“FestivaL'and” ir vasaras skolas formāts, kas radies sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu (VVTF) un pirmo reizi notika 2018. gadā. Vasaras skolā laikmetīgas īslaicīgās arhitektūras un dizaina intervences kļūst par katalizatoru nozīmīgiem pārmaiņu procesiem pilsētvidē, tās uztverē un lietojamībā. Vasaras skola ir veltīta radošai mākslas, dizaina, arhitektūras sinerģijai un attīstās kā pilsētvides laboratorija, īslaicīgi uz teātra festivāla laiku transformējot noteiktas vietas, iedzīvinot tās, piedāvājot atšķirīgu lietotāju pieredzi, atklājot jaunu pilsētas telpu izmantošanas potenciālu.

2024. gadā vasaras skola “FestivaL'and 5.0” notiks jau piekto reizi. Šoreiz tā tiek organizēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes sadarbības projekts. Kontekstā ar klimata pārmaiņām, aprites ekonomikas principiem un centieniem veidot humānu, sociāli iekļaujošu un dabisku vidi, vasaras skola akcentēs DZĪVĪBAS tēmu, aicinot studentus eksperimentēt ar koka un citu izejmateriālu un ražošanas blakusproduktu izmantošanas iespējām. Vasaras skolas laikā dalībnieki iegūs zināšanas, prasmes un pieredzi arhitektūras un dizaina radīšanas procesā sākot no izpētes, ideju izstrādes, tektoniskiem eksperimentiem līdz pat būvniecībai 1:1 mērogā pilsētvidē kļūstot par daļu no teātra festivāla ikgadējā notikuma Valmierā.

 

Vasaras skolas pasniedzēju vadošo pasniedzēju sastāvu veido arhitektūras, dizaina un mākslas jomu profesionāļi ar pieredzi gan praksē, gan pedagoģijā – lektore, arhitektūras būvtehnoloģiju un materiālu eksperte Krista Zvirgzda, arhitekts un pasniedzējs Edward Crump (Kingstonas Universitāte), arhitekts Niklāvs Paegle (ĒTER), arhitekts Rūdolfs Dainis Šmits (RISEBA), māksliniece Madara Kvēpa (LMA), arhitekte un pētniece Dina Suhanova (LMA, LMDA) un citi. 

 

________________

 

Dalībai vasaras skola 2024. gadā pieejamas 10 stipendijas ārvalstu dalībniekiem. Konkursā uz stipendijām var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 43 valstīm: ASV, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija (Valonijas-Briseles federācija), Bulgārija, Čehija, Dienvidkoreja, Ēģipte, Francija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Indonēzija, Islande, Itālija, Izraēla, Japāna, Kazahstāna, Kipra, Kirgizstāna, Ķīnas Tautas Republika, Meksika, Moldova, Mongolija, Peru, Polija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice, Tadžikistāna, Turcija, Turkmenistāna, Ukraina, Ungārija, Uzbekistāna, Vācija, Vjetnama, Namībija, Senegāla, Etiopija, Gvineja-Bisava un Fidži.

 

Stipendija sedz izmitināšanu studentu hostelī, ēdināšanu divas reizes dienā, vasaras skolas programmā iekļautās aktivitātes, darbnīcas, lekcijas, mācību ekskursijas, kultūras aktivitātes, kā arī nodrošina nepieciešamos materiālus un aprīkojumu tās norises laikā.
Stipendija nesedz ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi no izcelsmes valsts uz Rīgu, Latviju. Vasaras skolas organizatori iespēju robežās nodrošinās nokļūšanu no Rīgas uz vasaras skolas norises vietu Valmierā.

 

Pieteikšanās termiņš stipendijām ārvalstu dalībniekiem ir 1. aprīlis. Kandidātu atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, motivāciju un radošo darbību. Stipendiju piešķiršanu kandidātiem apstiprina Valsts izglītības attīstības aģentūras vērtēšanas komisija.

 

Pieteikties aicināti gan humanitāro, gan inženiertehnisko zinātņu bakalaura un maģistra līmeņa studenti no tādām studiju jomām kā arhitektūra un pilsētplānošana, telpiskās attīstības plānošana, būvniecība, māksla un dizains, audiovizuālās mākslas. Ja iesniegta pamatota motivācija, tiks atbalstīta arī citu specialitāšu studentu dalība vasaras skolā.

Piesakoties, kandidātiem jāaipilda PIETEIKUMS, jāiesniedz CV, motivācijas vēstule un pēdējā sava radošā darba vai projekta fotogrāfija vai digitāls attēls. Ārvalstu dalībniekiem, piesakoties uz Latvijas valsts stipendijām, jāiesniedz pases vai ID kopija, apliecinājums par studenta statusu un (ja ir) apliecinājums par angļu valodas zināšanām.

 

Vasaras skolas organizatori e-pastā informēs visus kandidātus par stipendiju konkursa rezultātiem laikā pēc 18. aprīļa.

 

Pieteikšanās dalībniekiem no Latvijas un tiem, kas nepretendē uz stipendijām, tiks izsludināta aprīlī. Sekojiet līdzi informācijai!

 

Vasaras skolas noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību un 6 ECTS kredītpunktu saņemšanu.

 

Vasaras skolu organizē:

Latvijas Mākslas akadēmija, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA) sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti. 

 

Vasaras skolu finansiāli atbalsta:
Valsts izglītības attīstības aģentūra (Latvijas valsts stipendijas)

Valmieras novada pašvaldība

 

Kontakti:

Dina Suhanova, [email protected]

 

Vasaras skolas mājaslapa: www.festivaland.org

Facebook: https://www.facebook.com/summerschool.festivaland 


#studyinlatvia #summerschools #liveprojects #designbuild